Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere Insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere Insolventa

Buna ziua,

As vrea sa va rog daca puteti sa ma ajutati cu un sfat.

In urma cu 3 ani am cumparat un apartament intr-un ansamblu rezidential.
Compania a terminat de construit un bloc (din cele 2) pe care l-a vandut in proportie de aproximativ 80%.
Eu am cumparat apartamentul in blocul care este neterminat, platind pretul integral.
Compania a intrat in insoventa.
Pretul la care a fost evaluat ansablul rezidential in cazul falimentului nu acopera creditul acordat de banca companie....
Banca nu a fost deacord cu planul de reorganizare. Creanta bancii este creata garantata si are ca pondere peste 50% din totalul creantelor.
Prima instanta a respins (urmeaza sa se pronunte ...) planul de reorganizare.

As vrea sa va rog sa imi spuneti cum as putea sa fac o cerere catre instanta prin care sa solicit primirea unui apartament in blocul terminat in schimbul celui pe care l-am cumparat eu in cladirea neterminata.

Multumesc anticipat,
Astept raspunsul dumneavostra
bdany, utilizator