avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general emitere electronica facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

emitere electronica facturi

Conform OG nr. 21/2012 se suspenda aplicarea dispozitiilor Legii nr. 148/2012 privind inregistrarea operatiunilor comerciale prin mijloace electronice . Sa inteleg ca nu am voie sa mai emit electronic facturi? Pana acum le emiteam prin programul atasat casei de marcat. Multumesc!

Alte discuții în legătură

Factura in format electronic mihaelamuresan mihaelamuresan Ati putea sa imi spuneti, e legal sa inregistrezi in contabilitate factura in format electronic? Se poate deduce TVA? Va multumesc (vezi toată discuția)
Facturare digitala georgeariton georgeariton Sora mea a avut PFA, ea factura exclusiv pe hartie cu stampila si tot pachetul \\"legal\\". Intrebarea mea e directa: Se poate inlocui acest sistem (oarecum ... (vezi toată discuția)
Chitanta persoana fizica ContSters189283 ContSters189283 Buna ziua, as dori sa stiu, daca o persoana juridica, ce detine casa de marcat electronica are voie sa emita chitanta pe persoana fizica atunci cand aceasta ... (vezi toată discuția)