Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare societate+distribuire reviste
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare societate+distribuire reviste

Buna ziua,

As dori sa imi fac o firma pentru a realiza o revista care urmeaza sa fie distribuita lunar in scoli. Am inteles ca trebuie sa declar revista la Biblioteca Nationala pentru ISSN, este vorba de un cod. Inafara de asta mai trebuie indeplinite si alte formalitati? Stie cineva care e codul pentru aceasta activitate? Voi realiza o revista, o voi da la tipografie urmand sa o vand.

Multumesc mult
In afara de asta mai trebuie indeplinite si alte formalitati?

Sigur cele legate de infiintarea societatii care se va ocupa cu realizarea acestei reviste.
Va trebui sa infiintati o societate care va evea obiect principal de activitate- Activitati de editare a revistelor si periodicelor - cod CAEN 5814 si in secundar puteti trece cate coduri doriti.