Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Revista
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Revista

Ce autorizatii / avize si alte reglementari sunt necesare pentru a scoate pe piata o revista ?

Societatea exista deja , aceasta ar fi activitatea secundara .
Iael, utilizator
Buna ziua !
Mai intai trebuie sa infiintati societatea comerciala care va avea ca obiect activitatea de editare a revistelor si periodicelor, cod CAEN 5814. Inregistrati numele revistei la Oficiul pentru inventii si marci (OSIM). In plus, este necesara obtinerea unui cod ISSN de la Biblioteca Nationala.
Cu stima !
Societatea exista .

Revista va fi vanduta , nu distribuita gratuit .De asemeni va dispune si de spatiul publicitar inserat in paginile sale prin contracte de publicitate .

Acest cod CAEN permite atat vanzarea revistei precum si a spatiului publicitar?

Iael, utilizator