Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deductibilitate CAS si CASS la pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deductibilitate CAS si CASS la pfa

La o PFA care era asigurata pe baza de declaratie de asigurat, deci nu avea contract de munca, cheltuielile cu CAS si CASS sunt deductibile ( cand se intocmeste registrul de incasari si plati ) ?
Si o baza legala va rog...Multumesc.
conform codului fiscal articolul 48 cheltuielile cu contributiile obligatorii conform legii sunte deductibile integral