Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii participare profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

participare profit

cota de participare a salariatilor la profit face parte din fondul de salarii?
Denumirea corecta ar fi prime reprezentand participarea personalului la profit.Nu fac parte din fondul de salarii,fiind acordate din profitul societatii.Nu cred ca se mai acorda astfel de sume,mai ales la societatile cu capital privat.