Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... B.O. avalizat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

B.O. avalizat

In cererea de investire cu titlu executoriu a unui bilet la ordin avalizat trebuie facuta referire expresa si la avalist, daca acesta este administratorul s.c. si semnatura este aceeasi?
Daca da, spuneti-mi cum procedez in cazul in care am titlul executoriu pentru B.O. avalizat?
Deschid actiune separata impotriva avalistului?
investirea nu are legatura cu avalistul ci cu BO.
doar in cererea de executare silita se cere expres executarea silita a avalistului