Forum Discuţii juridice Executare silită executare
Discuție deschisă în Executare silită

executare

Buna ziua,
Administratorul unei S.C. a avalizat 2 B.O. A fost inceputa executarea silita a S.C., nu s-a recuperat nimic, iar ulterior s-a deschis procedura falimentului, deci executarea s/a suspendat.
Cum as putea sa ma indrept direct asupra administratorului, ca si garant?
Simplu, in baza BILETULUI LA ORDIN, care e si titlu executoriu impotriva avalistului. :)