Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozitarea spatiilor de locuit
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozitarea spatiilor de locuit

Unde se poate reclama o persoana care nu plateste impozit pe un spatiu in care locuieste ,acel spatiu nefiind declarat la nici o institutie a statului.
Aveti probe in acest sens? Va referiti la impozitul pe locuinta?
Este vorba de spatiul din subsolul blocului nostru pe care locatarul de la parter la inchis zidind intrarea din subsol si si-a fac intrare prin locuinta spargand pardoseala. La subsol coboara cu scara facuta de el.Acest spatiu la mobilat cu pat si dulap,si si-a prelungit si instalatia de incalzire ca sa poata incalzi si subsolul. Are calorifer si acolo.
tiberiu8mai, utilizator
Nu trec conducte pe acolo?
Primii care trebuie sa ia o masura in acest sens, dupa parerea mea, sunt conducerea asociatiei de proprietari si comitetul.
Vrem sa actionam legal. Omul este periculos,ameninta,face plangeri penale ca este atacat,oamenii din bloc se feresc de el. Cum procedam legal sa-l facem sa demoleze zidul,pe acolo trecand conductele de incalzire,dar totodata sa si plateasca pentruca foloseste acel loc bine-mersi de vreo 6 ani. Blocul nostru a fost ca o turma fara stapan foarte multi ani si a profitat de acest lucru locatarul nostru.
Faceti si Dvs. plangere la politie pentru folosirea ilegala a respectivului spatiu locativ .