avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 297 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cine poate face reevaluarea pe imobile pentru taxe si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cine poate face reevaluarea pe imobile pentru taxe si impozite?

cine poate face reevaluarea pe imobile pentru taxe si impozite?
daca puteti sa imi dati si o lege sau orice baza legala
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: igna_florin , utilizator 11:31, 27 Ianuarie 2009
Evaluator autorizat sau un expert contabil.
puteti sa imi dati o lege sau o baza legala pentru aceasta informatie?
Pt evaluare sau pt.cine are dreptul sa o faca?
pentru cine are dreptul sa o faca.
de la primarie am inteles ca trebuie sa facem o astfel de evaluare, si vroiam sa stiu in mod legal daca numai expertii evaluatori pot sa faca evaluarea sau si expertii contabili. din aceasta cauza imi trebuie legea, mai ales ca da la primarie mi-a spus ca ii neaparat sa fie facuta de expert evaluator.

Alte discuții în legătură

Reevaluare imobil MIR ANDY UNIVERSAL SRL MIR ANDY UNIVERSAL SRL am preluat o societate care are inregistrata in contabilitate o cladire(farmacie) achizitionata in 1997 la valoarea de 10.000 lei. cladirea este amortizata ... (vezi toată discuția)
Contabilitate firma ramiha ramiha Buna ziua, Cum pot afla daca o persoana care se recomanda ca si contabil chiar este expert contabil sau contabil autorizat? (vezi toată discuția)
Reevaluare cladiri persoane juridice elenacapricorn elenacapricorn Am un SRL si cladiri inregistrate pe peroana juridica si declarate la primarie.trebuie sa fac reevaluarea,au trecut 3 ani de la ul;tima reevaluare. Cine imi ... (vezi toată discuția)