avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un cetatean strain cu permis de sedere in Romania ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un cetatean strain cu permis de sedere in Romania poate lucra in tarile din UE?

Sotul meu este cetatean algerian, are permis de sedere aici in Romania, lucreaza legal, cu CIM si as vrea sa stiu daca poate pleca, printr-o firma de recrutare, sa lucreze in Anglia impreuna cu mine. Si care este perioada permisa de statul roman ca el sa lipseasca din tara fara sa i se anuleze permisul de sedere?

Alte discuții în legătură

Carte de rezidenta iu2llia iu2llia buna ziua. Am cateva intrebari legate de acordarea cartii de rezidenta.. In decembrie vreau sa ma casatoresc cu iubitul meu cetatean din bangladesh dar care ... (vezi toată discuția)
Drept la munca ruxandra1 ruxandra1 buna ziua.as dorii sa intreb,daca sotul meu,cetatean algerian,posesor al unui permis de sedere temporara pe teritoriul Romaniei,are drept legal la munca in ... (vezi toată discuția)
Casatorie musulman zaina zaina buna seara as vrea sa stiu daca dupa casatoria cu cetateanul irakian i se face pasaport sau in baza permisului de sedere putem iesii in europa fara probleme? ... (vezi toată discuția)