Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto pana in 2013
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto pana in 2013

cum se procedeaza acum pentru inmatricularea unui autovehicul.se mai plateste sau nu taxa .
Tratatul privind funcţionarea Uniunii Europene spune că niciun stat membru nu poate stabili pentru produsele altor state membre impozite mai mari decât cele care se aplică produselor naţionale specifice.

www.avocatnet.ro/content/art...
dar nu este nimic diferit de ce stiam pana acum, am auzit ca se pot face inmatriculari fara a plati taxa(dar doar pana in ianuarie)
Poate spune cineva daca se mai poate inscrie un autoturism fara taxa auto platita, asa cum se proceda pana la finele anului 2012 prin actionarea statului in judecata? Multumesc.