avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... handicap gr 1 cu insotitor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

handicap gr 1 cu insotitor

buna ziua , socrul meu este handicapat gr.1 cu insotitor as dori sa intreb daca achizitioneaza un automobil pe numele sau la inscriere beneficiaza de scutire sau reducere la taxele de prima inmatriculare , mediu , rovigneta...... va multumesc

Alte discuții în legătură

Taxa de prima inmatriculare pet65 pet65 buna ziua , as dori sa intreb daca socrul meu care este handicapat gradul1 cu insotitor beneficiaza de scutire sau reducere de taxe inscriere , mediu..... la ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto persoane cu handicap viliszabo viliszabo As dori sa stiu daca baneficiez de scutire de la taxa de mediu pt.autoturisme, mentionez ca am handicap gr.2 accentuat permanent ( amputatie mana dreapta ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto pentru asistent personal persoana cu handicap valentinZZZ valentinZZZ Buna ziua . Vin si eu cu o intrebare la dv cu speranta ca o sa primesc cateva explicatii. De o luna si ceva de zile detin o masina adusa din Germania , ... (vezi toată discuția)