Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... neprezentare in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

neprezentare in instanta

Buna ziua!
Va rog frumos sa-mi spuneti daca din motive financiare si de sanatate nu pot sa ma prezint la proces in calitate de chemat in garantie pot sa trimit o scrisoare adresata instantei cu nr. de dosar in care sa-mi spun punctul de vedere cu privire la proces subiectul fiind (constatare nulitate act)actul fiind o adeziune la un fond de pensii a reclamantei.Deci va rog sa-mi spuneti daca pot trimite si cum sa o formulez. Va multumesc anticipat .Cris
nu riscati nicio sanctiune daca nu va prezentati in cadrul sedintei de judecata. pentru redactarea punctelor dvs de vedere ar fi bine sa apelati la un specilist.