Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Taxa auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Taxa auto

Daca imi iau acuma o masina adusa de dincolo (ex:Germania) ce fel de taxa platesc ???

Multumesc.
Daca doriti puteti plati Taxa prevazuta de legea 9/2012 , insa aveti posibilitatea sa nu o platiti intrucit potrivit art. 148 alin 2 din Costitutia Romaniei prevederile Tratatelor Constitutive ale Uniunii Europene au prioritate fata de dispozitiile contrare ale legii interne . txa este discriminatorie ILEGALA