Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Bunica si cei 5 mostenitori directi trecuti pe titlul de proprietate pentru un teren extravilan, au decedat. Doi mostenitori directi au avut ultimul domiciliu in Bucuresti, iar ceilalti si bunica in judetul Prahova.
La ce notariat trebuie sa se dezbata succesiunea?
Va multumesc.
ceilalti 5 mostenitori cine sunt?
Pentru dezbaterea succesiunii, va puteti adresa oricarui Birou Notarial aflat in circumscriptia Judecatoriei unde a avut ultimul domiciliu defunctul.
notarului sau instantei in circumscriptia carora avea bunica ultimul domiciliu, deoarece succesiunea dupa bunica trebuie intai dezbatuta
Sunt copii bunicii.
Pentru fiecare persoana decedata, succesiunea se dezbate in localitatea unde a avut ultimul domiciliu.