Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

cu cat timp inainte de incetare a unei decizii de delegare trebiue sa fiu informata?
Nu exista un asemenea termen prevazut in lege.
Exista un termen prevazut in Codul Muncii... insa daca va referiti la instiintarea de preaviz , aceasta nu este expres reglementata in legislatia muncii.
@freeelis

Care este acel termen?
S-ar putea invoca art.17 C.mun. ...
va rog mult daca puteti sa-mi dati un sfat la intrebarea adresata astazi?