Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Eliberare cazier judiciar fara mutatie in Bucuresti
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Eliberare cazier judiciar fara mutatie in Bucuresti

Buna ziua,

Am nevoie de cazierul judiciar eliberat cat mai curand, dar pt ca nu am viza de sedere in Bucuresti, Politia ma triite in provincie; exista vreo sectie sau inspectorat in Bucuresti care elibereaza pt cei din provincie? Ma scutesc de un drum pana in localitatea de resedinta.

Multumesc
Nu exista. Cazierul se elibereaza la locul de domiciliu. Daca sunteti nascut in acelasi judet cu cel de domiciliu se elibereaza pe loc.
si oricum daca aveati resedinta vi-l dadea in 2-3 sapt...am patit.
Puteti face cuiva din familie sau unei cunostinte o procura notariala pentru depunerea actelor pentru cazier si ridicarea lui de la Serviciul Cazier Judiciar din orasul de domiciliu – il ia pe loc si in max. 2 zile puteti intra in posesia lui daca vi-l trimite prin curier rapid.