avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Prestari servicii intracomunitare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Prestari servicii intracomunitare

Buna ziua,

Firma la care lucrez a prestat servicii intracomunitare, pentru o firma din Ungaria. Beneficiarul serviciilor este o institutie publica neplatitoare de tva si neinregistrata in scopuri de TVA. Factura am emis-o cu TVA, va rog sa imi spuneti daca am procedat corect si ce obligatii de declarare am.

Multumesc

Alte discuții în legătură

Tva servicii natalia2010 natalia2010 Buna ziua. Ma confrunt co o situatie in legatura cu TVA-ul serviciilor si va rog sa ma ajutati. Intrebarea1. O societate din Romania (platitor de TVA) ... (vezi toată discuția)
Facturare servicii intracomunitare intre neplatitori de t.v.a. schumiholic schumiholic Buna ziua! O intreprindere individuala care este in momentul de fata platitoare de tva vrea sa presteze servicii IT catre o organizatie non-profit ... (vezi toată discuția)
Inregistrare ca platitor de tva sasug sasug Buna ziua, Intreprindere Individuala, cu sediul in Romania, am o colaborare cu o firma din Ungaria, prestez servicii de dirigentie de santier pe teritoriul ... (vezi toată discuția)