Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ca si coordonator de transport ce acte trebuie sa ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ca si coordonator de transport ce acte trebuie sa intocmesc?

care sunt documentele prevazute de reglementarile in vigoare privind transportul rutier de marfuri? mentionez ca sunt la inceput de drum, trebuie s-o iau de la o, cursul facut si stiva de legi nu ajuta prea mult iar contabila nu stie mai mult ca mine (cu toate ca foile de parcurs ar trebui atasate la actele ei lunare-am inteles din discutiile din forum). m-ar interesa actele CONCRET, care trebuie sa justifice consumul de carburant, dupa fiecare cursa, sau saptamanale, lunare, rapoarte anuale, care trebuie facute de mine ca si coordonator de transport. (un singur camion si un singur sofer-nu cred ca as avea mult de lucru). ma poate ajuta cineva si cu exemple? multumesc pt. intelegere.
raspunde de : eliberarea documentelor de drum , pasapoarte , vize , asigurari , revizii , consumuri , FAZ-uri , foi de parcurs , furnizori piese de schimb , RAR , ARR, cam astea sunt responsabilitatile pe care le are un coordonator transport.