Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

daca am fost admis la un concurs,care este perioada maxima pana la angajare?
nu exista asa ceva. Angajatorul va cheama sa semnati CIM, va face instructajul SSM si va spune data cand veti incepe sa lucrati.
Eu ma gandesc ca ar trebui sa existe o perioda maxima..Daca @loredana 96 lucreaza acum si isi da demisia pentru a ocupa acest nou loc de munca ar trebui sa respecte preavizul de 15 zile/45 zile(dupa functia de executie/conducere pe care o ocupa).O poate astepta viitorul angajator aceasta perioada ?Sau va angaja pe altcineva?
loredana96

Este vorba despre sectorul privat sau bugetar?