Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 392A pentru servicii transport ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 392A pentru servicii transport intracomunitar efectuate pentru o firma din Romania

Buna ziua,
Se depune declaratia 392A, pentru servicii transport intracomunitar , beneficiarul fiind firma din Romania?
Firma are cifra de afaceri sub 65.000 euro.

Multumesc.
da,se depune pentru ca dvs ati facut o factura catre o firma cu cod fiscal din Romania.
depinde pe cine a facturat , beneficiarul marfii poate sa fie din Romania , dar daca a primit contractul de la o firma din afara , in baza caruia s-a emis factura ?
Serviciul este intracomunitar, se factureaza in euro.
pai asta era intrebarea , ati facturat o firma straina ? sau o firma romaneasca ?
ContSters185493, utilizator
S-a facturat unei firme din Romania.