Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cuantum pensie - anii de studii superioare se adauga ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cuantum pensie - anii de studii superioare se adauga la vechime?

Dacă am stagiu de cotizare de 35 de ani, fără a socoti și cei 5 ani de facultate, am vreun avantaj la calculul pensiei, dacă se adaugă și aceștia la vechime? Mulțumesc f. mult.
Este stagiu asimilat si intra in calculul pensiei de limita de varsta.