Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... incompatibilitate membru in consiliul de administratie ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

incompatibilitate membru in consiliul de administratie societate comerciala subordonata consiliului local

Buna ziua,
Rog respectuos raspuns la urmatoarea situatie:
- unul dintre soti face parte din consiliul de administratie al unei societati comerciale aflate in subordinea consiliului local;
-daca celalalt sot participa la un concurs si castiga un post in aceeasi societate,sotul din consiliul de administratie devine incompatibil sau exista un conflict de interese ca membru in consiliul de administratie,sau sotul nu are dreptul de a participa la concurs?
Va multumesc.
bartibi, utilizator