Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Actiuni BERCENI SA
Discuție deschisă în Bursa de valori

Actiuni BERCENI SA

Buna ziua,
am descoperit ca bunica mea, decedata acum multi ani, avea 935 actiuni la Fabrica de Paine BERCENI SA din Bucuresti.
Am cautat putin pe internet si am descoperit ca aceasta fabrica a fost absorbita de catre Vel Pitar in 1999, iar aceasta din urma a fost delistata de pe bursa (BVB) in 2006.
Ce pot face? Unde sa ma interesez daca actiunile mai au vreo valoare?
Multumesc.
Luati legatura personal cu noua firma si vedeti care e situatia actiunilor detinute la noua firma. Daca se regaseste printre actionari dupa numele persoanei decedate, va trebui sa le transmiteti copie dupa certificatul de mostenitor pentru a face si ei actualizare in registrul actionarilor.