avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... II (pensionar) si plata CASS, CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

II (pensionar) si plata CASS, CAS

buna ziua...daca am o intrep.individuala,si am o pensie de revolutionar sant obligat sa mai platesc CAS si CASS.? nu am angajati lucrez numai eu
multumesc
Cel mai recent răspuns: cris_geany , utilizator 18:47, 1 Aprilie 2013
imi raspunde si mie cineva la intrebarea mea din 29.03.?
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatii cass,cas cris_geany cris_geany buna ziua...daca am o intrep.individuala,si am o pensie de revolutionar sant obligat sa mai platesc CAS si CASS.? nu am angajati lucrez numai eu ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala: plati cass si neplatitor tva in sistem real cris_geany cris_geany buna ziua...mi-am deschis II pentru fabricare de mobila.deocamdata nu vreau sa fac angajari.intrebarea mea este..eu voi putea lucra fara sa platesc CAS,ci doar ... (vezi toată discuția)
Urmas revolutionar si salariat in acelasi timp - se retine cass? tugui.nicoleta tugui.nicoleta Tatal meu a murit in revolutie si ca atare, beneficiez de pensie de urmas de revolutie pana la implinirea varstei de 26 de ani, pensie care incepand cu 1 iulie ... (vezi toată discuția)