Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumpãrare imobil cu predare ulterioarã. Starea în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumpãrare imobil cu predare ulterioarã. Starea în care se predã bunul.

Am cumparat un apartament si pe fostii prorietari iam lasat sa mai stea acolo inca 2 luni . Acum ma suna fosta proprietareasa ca cica ea vrea sa isi demonteze cabina de dus si sa o ia ca abia a pus-o asta toamna . Vreau sa stiu daca pot lua vreo masura avand in vedere ca ei inca mai stau acolo vreo saptamana doua. Ce pot face daca fostul proprietar o sa lase totul vandalizat? Multumesc anticipat
In acest caz ii puteti acuza de furt si distrugere. Daca s-a realizat contractul de vanzare-cumparare, din acel moment sunteti proprietarul acelui imobil.