Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Desfiintarea asociatiilor de proprietari din Romania
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Desfiintarea asociatiilor de proprietari din Romania

Un parlamentar a facut public, la televiziune, intentia de a desfiinta asociatiile de proprietari din toata tara.
Este o initiativa legislativa care a anuntat-o de curand. Nu stiu daca e un lucru bun sau rau. O sa ne gospodareasca primaria, sau firme specializate care vor obtine contractele de administrare de la primarii, licitatii ca la traseele de maxi-taxi!? Ce parere aveti ? Poate ajutam si noi cu ceva sa fie mai bine pentru toti proprietarii.
Dau in judecata primaria si asociatia , cer daune si desfintarea asociatiei.
GabiEu, utilizator
daca fura asociatia tot proprietarii sunt de vina! contracte direct cu furnizorii si s a rezolvat!! a se vedea taxa de salubritate platita la taxe si impozite sector 4 bucuresti! daca se vrea se poate!!
dar oricum trebuiesc desfiintate asociatiile!!