Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Imputernicire privind semnatura in documente resurse ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Imputernicire privind semnatura in documente resurse umane

Buna seara,
Va rog sa-mi trimiteti un model de imputernicire prin care mi se da dreptul sa semnez in locul administatorului societatii , contractele de munca, adeverintele, decizii de concediere,cereri de angajare si orice alte documente din departamentul resurse umane precum si troate documentele referitoare pe linie de SSM si PSI.
Multumesc de ajutor.
Fiind vorba despre o delegare de competenta, va intreb documentele respective cine le semna pana acum ?
Cornel Vasile, Consilier juridic
administratorul societatii,care este asociatul unic al societatii si reprezentantul legal
SC................................SRL
Adresa
Nr. Reg. Com.:....................
C.u.i.: .............................

Decizia nr.............../ ...............................

Subsemnatul ........... CNP ........, domiciliat in ..........., in calitate de administrator /asociat unic al S.C......... cu sediul in .......,
În baza drepturilor conferite prin Legea nr. 31 / 1990, privind societăţile comerciale,
În conformitate cu prevederile Legii nr. 53 / 2003,

DECID

1. Incepand cu data de ....................................... se imputerniceste dl. / d-na........., avand funcţia de, ......, cu atribuţiile, obligaţiile şi răspunderile privind semnarea actelor referitoare la incheierea, executarea, modificarea, suspendarea şi incetarea contractelor individuale de munca

2. Începand cu data de ................................ , se imputerniceste dl. / d-na........., avand funcţia de, ......, cu atribuţiile, obligaţiile şi răspunderile privind semnarea actelor privind securitatea si sanatatea in munca si PSI

3. In calitate de persoană cu responsabilităţi în organizarea şi conducerea procesului de muncă, va urmări respectarea legilor si a altor acte normative care reglementeaza domeniul muncii, relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca.

Prezenta decizie se va comunica persoanei în cauză, în termen de maximum 5 zile de la emitere de către compartimentul personal şi va produce efecte din momentul luării la cunoştinţă.

Administrator,
Multumesc.
Inca o lamurire , va rog.
La semnarea documentelor va ramane numele administratorului si persona imputernicita va semna cu semnul ' si semnatura sau va scrie numele administratorului si apoi prin impternicit dl/d-na X si semnatura imputernicitului?
Multumesc de ajutor.