avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Protectia muncii la P.F.A.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Protectia muncii la P.F.A.

buna ziua...am un PFA-coafor,lucrez singura.in cazul acesta trebuie sa am si protectia muncii ?
multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters44758 , utilizator 15:13, 6 Aprilie 2013
Formele obligatorii de protectia muncii, SSP, etc. trebuie sa le aveti doar daca exista cel putin un angajat. Cum Dvs. sunteti intreprinzator si nu angajat, nu aveti aceasta obligatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare formator Formator hairstylist Formator hairstylist Buna ziua . Sunt Popescu Mihaela din Constanta, cu studii superioare finalizate in 2009 , licenta in psihologie , diploma de inspector protectia muncii , ... (vezi toată discuția)
Psi si ssm pentru pfa crotorie comanda??? denisa-m denisa-m \"Conform legii 319/2006 orice firma care are angajati este obligata prin lege sa aibe contract cu un serviciu extern de prevenire si protectie pentru a ... (vezi toată discuția)
Srl, pfa sau af??? tobiasa tobiasa Buna, am si eu cateva intrebari pentru voi si sper sa ma luminati. Vreau sa deschid o afacere de rent a car si nu stiu exact ce fel de firma sa deschid , s-o ... (vezi toată discuția)