Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... retete pentru baieti
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

retete pentru baieti

am un crap de...zic doua kile..
nu-l vreau prajit..mi-ar placea la cuptor!
un coleg zice sa-l invelesc/umplu de sare...si apoi curat pielea cu tot cu sare si cica-i tare delicios:frantic:
Iti sugerez o Plachie de crap....pare mai gustos si cu legume si asezonata cu vin.....
:P

Si nu te mai invarti ca m ai ametit deja,,,, :))
Presupunem ca e curatat, altfel nu vad de ce te-ai invarti asa (are dreptate Joha) :D
Fa un amestec de ulei de masline, lamaie, sare, piper, usturoi pisat si unge-l bine, arunca-l in frigider si lasa-l macar o ora.

Dup-aia da drumul la cuptor, lasa-l sa se infierbante (15 min cred ca e destul), pune-l in tava, toarna zeama peste el si pandeste-l vreo ora si ceva, cred, ca e mare - vezi tu cand arata a peste cuptorizat.
Milica,eu sunt de parere sa ti-l gateasca...O Doamna..!..;)

Auzi...dar de ce nu-l pui tu la.."ROTISOR"...dupa cum te invirti ca un " titirez"....cred ca-ti ''IESE''...:stunned:
Viss1, utilizator
nu am rotisor...am un aragaz rusesc vechi:D si bun de placinte

@Joha
cum adica plachie?
Admin, administrator
PLACHIE

Se taie pestele feli de ~3 cm ( rondele),se pudreaza cu sare si piper si se lasa la frigider~30 min.,timp in care TU tai ceapa solzi,~500 gr,si o pui la prajit in ulei( 50 ml.)intr-o cratita sau tigaie