avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Formular vot prin corespondenta la adunarea ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Formular vot prin corespondenta la adunarea creditorilor

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu un model de formular/scrisoare/adresa pentru vot prin corespondenta la adunarea creditorilor. Pe scurt, sunt creditor chirografar al unei societati aflate in insolventa si, pentru prima adunare a creditorilor, vreau sa-mi exprim prin corespondenta votul referitor la punctele propuse pe ordinea de zi, intrucat nu pot sa ajung la sedinta. Ma poate ajuta cineva cu un model?
Va multumesc anticipat pentru ajutor!
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 10:41, 11 Aprilie 2013
Nu există un model. Formulaţi efectiv punctul dumneavoastră de vedere cu privire la problemele de pe ordinea de zi.
Adică, după datele de identificare ale societăţii dumneavoastră, veţi scrie:
Faţă de ordinea de zi:
1. Sunt de acord
2. Nu sunt de acord
3. Mă abţin ...
... etc.
Cum consideraţi de cuviinţă.
Dacă aveţi propuneri cu privire la ordinea de zi comunicaţi-le.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Delegatie - adunarea creditorilor inlineasofa inlineasofa Am nevoie de un model de delegatie pentru Adunarea creditorilor pentru o societatea in insolventa (vezi toată discuția)
Insolventa, procedura TRIF magda TRIF magda O societate la care avem calitatea de creditor a intrat in insolventa. S-a adus o harie pentru adunarea creditorilor din care reiese ca suntem de acord cu ( ... (vezi toată discuția)
Imputernicirea pentru adunarea generala patriotu patriotu imi spune si mie cum este cu imputernici la adunarea generala a proprietarilor #-o (vezi toată discuția)