Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Formular vot prin corespondenta la adunarea ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Formular vot prin corespondenta la adunarea creditorilor

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu un model de formular/scrisoare/adresa pentru vot prin corespondenta la adunarea creditorilor. Pe scurt, sunt creditor chirografar al unei societati aflate in insolventa si, pentru prima adunare a creditorilor, vreau sa-mi exprim prin corespondenta votul referitor la punctele propuse pe ordinea de zi, intrucat nu pot sa ajung la sedinta. Ma poate ajuta cineva cu un model?
Va multumesc anticipat pentru ajutor!
Nu există un model. Formulaţi efectiv punctul dumneavoastră de vedere cu privire la problemele de pe ordinea de zi.
Adică, după datele de identificare ale societăţii dumneavoastră, veţi scrie:
Faţă de ordinea de zi:
1. Sunt de acord
2. Nu sunt de acord
3. Mă abţin ...
... etc.
Cum consideraţi de cuviinţă.
Dacă aveţi propuneri cu privire la ordinea de zi comunicaţi-le.