Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Proiect de modificare a OG nr. 2/ 2000 privind ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Proiect de modificare a OG nr. 2/ 2000 privind expertiza tehnica judiciara si extrajudiciara.

Pe site-ul MJ este in dezbatere publica din data de 28.03.2013, un proiect de lege pentru modiifcarea si completarea OG nr. 2/ 2000.
Propunerile si observatiile se trimit pana in data de 29.04.2013 pe adresa de e.mail dsc@just.ro
Mai multe mentiuni gasiti aici [ link extern ]
Este ocazia ca cei interesati de mersul justitiei sa-si spuna parerea referitor la un act normativ care trebuie pus in pas cu realitatile actuale.
Expertii judiciari in specialitatea topografie sunt primii care se misca, incercand sa aduca modificari coerente si cu scopul declarat de a creste calitativ activitatea de expertiza tehnica judiciara, prin aducerea de amendamente coerente la proiectul de modificare a OG nr.2/ 2000.
Amanunte aici
[ link extern ]
Buna ziua,

vezi si postarea cuprinzand pozitia APEJ-CAB fata de Proiectul de lege pentru modificarea OG 2_2000:
www.avocatnet.ro/content/for...

Cu stima,
Probleme cu care se confrunta expertii contabili judiciari si propuneri pentru modificarea si completarea OG nr. 2/ 2000
[ link extern ]
Noi propuneri pentru modificarea si completarea OG nr. 2/ 2000
[ link extern ]
Documentul intocmit de catre Asociatia expertilor topografi, ca observatie la proiectul de modificare si completare a OG nr. 2/ 2000, aflat in dezbatere publica.
[ link extern ]