Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie prezentare la politie - legalitate citare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie prezentare la politie - legalitate citare

am gasit azi in usa o citatie de la politie pe numele meu pt a ma prezenta la o anumita sectie. citatia nu are nici o stampila . este valabila citatia?
În mod normal, după menţiunea din josul paginii, Organ de Poliţie, numele calitatea şi semnătura, trebuia aplicata stampila, faceţi personal verificari sunând la organul de Poliţie şi veţi avea confirmarea.
nu am numar de telefon pe foaie. de cat o semnatura. tin sa precizez ca pe spatele citatiei am si o mazgalitura. nu stiu daca aceasta citatie fara stampila numar de telefon este valabila sau nu.

MA AJUTA SI PE MINE CINEVA CU UN RASPUNS CA NU STIU CE SA FAC. VA MULTUMESC

Desfasurati demersuri pentru a afla date de contact adresa telefon sectia de politie
Contactati personal ofiterul de serviciu de la sectia de politie care va va face legatura cu persoana responsabila de speta dvs,cu care urmeaza sa clarificati obiectul citatiei
si in caz ca nu ma prezint.... nu a semnat nimeni pentru aceasta citatie nici macar nu au lasat o in cutia postala au lasat o in use ce mi se poate intampla?