Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... supralegalizare certificat nestere si hotarare divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

supralegalizare certificat nestere si hotarare divort

Peste cateva saptamani plec in Italia.Am apostilat certificatul de nastere si hotararea de divort,le-am tradus si am legalizat traducerile la notar.Mai este necesara si supralegalizarea la Camera notarilor publici?
Ca regula generala, apostila a fost inventata pentru a inlocui supralegalizarea, asa ca daca obtineti apostila fara a avea nevoie de supralegalizare nu vad de ce nu ar fi valid actul in Italia. Atat ca trebuiesc apostilate atat originalul cat si traducerea notariala.
tgeorgescu, utilizator