Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Eroare in BILANT
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Eroare in BILANT

Buna ziua.

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: am preluat o firma mica de la un alt contabil si acum trebuie sa fac bilantul la 31.12.2012, cand sa copii sumele din anul anterior am costatat ca nu completase un rand chiar daca avea corespondent in balanta. Ce fac la 31.12.2012, corectez intr-un fel?
~ Conținut șters la cerere ~
Este permis ca in bilantul urmator sa completez pe coloana "Sold Initial" sumele care au lipsit la 31.12.2011?
~ Conținut șters la cerere ~