avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Eroare in BILANT
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Eroare in BILANT

Buna ziua.

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: am preluat o firma mica de la un alt contabil si acum trebuie sa fac bilantul la 31.12.2012, cand sa copii sumele din anul anterior am costatat ca nu completase un rand chiar daca avea corespondent in balanta. Ce fac la 31.12.2012, corectez intr-un fel?
Cel mai recent răspuns: stmadalina , utilizator 15:35, 23 Aprilie 2013
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
Este permis ca in bilantul urmator sa completez pe coloana "Sold Initial" sumele care au lipsit la 31.12.2011?
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Completare bilant cu rezerva legala Goguvoinicu Goguvoinicu Buna ziua! Am si eu o nelamurire la F10 R30 acolo unde este vorba de rezerva legala: pe cele doua coloane trebuie sa apara aceiasi suma tinand cont de ... (vezi toată discuția)
Reevaluare anuala auto denisa2011 denisa2011 buna ziua, am preluat o sc care in 2011 a achizitionat o masina in leasing; anul trecut dna nu a facut reevaluarea la 31.12.2011, si nici facturile nu au ... (vezi toată discuția)
Neplatitor tva emite facturi cu tva. DinuCristina DinuCristina Buna ziua Va rog respectuos sa ma ajutati in urmatoarea problema extrem de complicata . Ce trebuie facut pentru a indrepta greselile facute la o ... (vezi toată discuția)