avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligativitate verificare obiect de activitate furnizor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligativitate verificare obiect de activitate furnizor

As dorii sa stiu daca este reglementat undeva obigativitatea unei societati de a verifica obiectul de activitate al furnizorilor.
EX: daca fac un contract cu o societate sa-mi construiasca o scara de beton sunt obligata sa verific daca are in obiectul de activitate constructii?

Alte discuții în legătură

Conditii imprumut srl-persoana fizica AdrianaLun AdrianaLun Buna ziua, Am infiintat un SRL in Calarasi, in baza unui contract de comodat. Acum am dori sa facem un act aditional la contractul existent prin care SRL-ul sa ... (vezi toată discuția)
Incurcatura SimonaBardea SimonaBardea Buna dimineata! Asociatia noastra este formata din 5 scari si cu datorii mari la furnizori, dar una din scari a scos incheiere judecatoreasca numai pe scara ... (vezi toată discuția)
Infiintare depozit materiale de constructii in mediul rural ionutiaz ionutiaz Detin un teren intravilan(situat in mediul rural) destul de mare pe strada principala avand ca vecini alte locuinte, aici as vrea sa deschid un depozit ... (vezi toată discuția)