Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Impozit la intreprindere individuala agricola
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Impozit la intreprindere individuala agricola

Buna Ziua. Intreprindere familiala care se ocupa de agricultura,pana acum a platit impozit de 16% dupa venitul net realizat ., adica sistem real- , cum voi plati de anul acesta impozitl?, in sistem real ca si pana acum ,sau conform normelor de venit stabilite /venit pe ha/ impozit? cu stima
Cu stima ,trebuia sa depuneti D.221 pana la 25.06.13. ca va incadrati la Norma de venit pentru activitate de cultivarea cereralelor.Cred ca ati si facut acest gest ...daca nu ati depus incercati inca la finante si cred ca va ajuta...