Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contributie somaj
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contributie somaj

salutare.
pentru un pensionar, pe a carui decizie primita de la Casa de Pensii ( aceasta se actualizeaza anual) scrie ca poate lucra 4 ore/zi sau 8 ore/zi cu 1 zi pauza, se plateste contributia individuala si a societatii la somaj?
Pentru pensionari nu se retine somaj.
Vezi art.19 legea 76/2002+ norme de aplicare a legii 76/2002 din 20.02.2002 art.14, pct.2, lit.f)