Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Transfer in interesul serviciului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Transfer in interesul serviciului

buna ziua , as vrea sa stiu daca cnform legii primarul imi poate refuza transferul in interes de serviciu la o alta institutie publica
nu ati dat prea multe detalii ca sa puteti primi un raspuns concret
sint consilier pricipal la o primarie si vreau sa ma transfer tot pe postul de consilier principal la directia judeteana de evidenta a persoanelor. Directia judeteana de evidenta a persoanelor a facut o adresa in scris primariei prin care imi solicita transferul.Primarul refuza sa imi dea transferul pe motiv ca nu sint fonduri sa poata angaja alta persoana
Sunteti functionar public sau personal contractual?
functionar public
Eu stiu ca nu aveti nevoie de acordul primarului de unde plecati ci de acordul dvs. si cel al primarului unde va transferati.