Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... MEDICINA MUNCII
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

MEDICINA MUNCII

Buna ziua!
Sotul meu este in concediu medical din februarie 2012.
August 2013 este ultima luna de concediu medical ce va fi acordata de comisie.
Ce variante are in continuare, avand in vedere ca tratamentul pt care este in concediu medical mai dureaza cateva luni.
Va multumesc!
La terminarea concediului medical, in august, se va prezenta la comisia de evaluare a capacitatii de munca, iar aceasta va stabili ce urmeaza in continuare( daca isi poate relua activitatea profesionala si in ce conditii, daca va fi pensionat, etc)
Multumesc pt promptitudine,
Noi sintem din Timisoara.
Comisia de evaluare a capacitatii de munca este tot acolo unde i s-a prelungit concediul medical cu inca 6 luni (3 luni prima data si alte 3 luni a doua oara)?
Adica merge la aceeasi doctorita?
Multumesc!
In mod normal se va prezenta la aceasi comisie. Nu stiu daca evaluarea a va face aceasi doctorita sau altcineva. Ar fi bine sa luati legatura cu aceasta doctorita si in mod sigur va va lamuri mai bine. Succes si multa sanatate!
In afara de comisie are varianta sa mearga la lucru o perioada in cazul in care la lucru e posibil si apoi sa continue sa primeasca concediu medical pt perioada cat va mai sta internat poate o luna sau doua?
Daca va hotari comisia ca poate relua activitatea, acest lucru este posibil.