avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PIERDUT PENSIE DE INVALIDITATE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PIERDUT PENSIE DE INVALIDITATE

Din motive subiective am renuntat la pensia de invaliditate Va rog sa-mi spuneti cum procedez cu asigurarea medicala Stiu ca trebuie platita o taxa pentru persoane fara venit , dar cum pot avea o continuitate fara sa trebuiasca sa platesc si prima taxa de aprox 400 ron

Alte discuții în legătură

Care sunt obligatiile de plata pentru un cmi? vsn_gina@yahoo.com vsn_gina@yahoo.com as dori cateva lamuriri legate de contributiile pe care trebuie sa plateasca un medic angajat intr-o unitate spitaliceasca dar care presteaza si in cabinetul ... (vezi toată discuția)
Pensie de boala horeaalexandru horeaalexandru Buna ziua, Va rog sa ma ajutati daca puteti cu un raspuns. O persoana tanara care in urma unui eveniment neplacut a dobandit un handicap accentuat, dar care ... (vezi toată discuția)
Am si eu o nelamurire Ankyy Ankyy buna ziua, am certificat de handicap gradul 2 si iau pensie, eu as vrea sa ma angajez cu carte de munca dar ma tem ca o sa pierd asigurarea de sanatate ... (vezi toată discuția)