Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am condus fara permis si cu alcoolemie de 0.08 in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am condus fara permis si cu alcoolemie de 0.08 in aerul expirat

am condus fara permis si am avut o alcolemie in aerul expirat de 0,08.acum a fost bagat dosarul la judecator si astept sa ma cheme.in acest moment trebuie sa dau examenul ptr permis si nu stiu ce sa fac.are rost sa mai dau examenul?
De ce nu?!?!

Nu aveti de unde sa stiti ce hotarare va pronunta judecatorul!

si daca il iau poate sa mil suspende?trebuie sa fc scoala din nou?
dutu61, utilizator
Daca veti fi condamnat si e f putin probabil sa nu fiti, permisul va fi anulat, veti sustine inca o data examen pt permis dupa un an de cand hotararea va ramane definitiva. Nu veti mai face scoala inca o data.
daca voi fi condamnat va fi cu suspendare sau cu executare?
Cum hotaraste judecatorul. daca nu aveti antecedente, cele mai mari sanse sunt cu suspendare.