Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri pentru sera de flori
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri pentru sera de flori

va salut!
sunt producator de flori in ghiveci. in prezent produc si comercializez in baza certificatului de producator.

ce fond pot accesa pt ridicarea unei noi sere, cu sistem de incalzire si irigatie,,, etc. ?
nobody??
Dar pentru o sera cu capsuni? masura 121, 141???
Puteti accesa masura 121 pentru ferme familiale. Masura 141 nu va mai fi deschisa anul acesta si in noul program 2014-2020 nu va mai exista.
[ link extern ] /
precum si
[ link extern ]
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
@lemnu am putea sa incercam daca se indeplinesc conditiile niste fonduri guvernamentale, altceva nu prea aveti cum sa va finantati .....

[Nu mai invitati oamenii sa va contacteze, incalcati punctul 2.6 din Regulament]
Admin, administrator
Nu beneficiază de prevederile Programului START , printre altele activitati ce cuprind:
a) activităţi legate de producţia primară a produselor agricole aşa cum sunt enumerate în anexa 1 la Tratatul de instituire a Comunităţii Europene:
- 011 - Cultivarea plantelor nepermanente
- 012 - Cultivarea plantelor din culturi permanente
- 013 - Cultivarea plantelor pentru înmulţire
- 014 - Creşterea animalelor
- 015 - Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)...etc.