Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... activitate firma pt Programul pentru stimularea ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

activitate firma pt Programul pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii tineri

As dori sa infiintez o firma de productie si comercializare flori si pomi decorativi. Cu o firma cu astfel de profil am dreptul sa ma inscriu in Programul pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii tineri?
Iar ca activitate secundara comercializare obiecte decorative si de uz casnic?
Activităţile legate de producţia primară a produselor agricole aşa cum sunt enumerate în anexa 1 la Tratatul de instituire a Comunităţii Europene,
- 011 - Cultivarea plantelor nepermanente
- 012 - Cultivarea plantelor din culturi permanente
- 013 - Cultivarea plantelor pentru înmulţire
- 014 - Creşterea animalelor
- 015 - Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
- 016 - Activităţi auxiliare agriculturii şi activităţi după recoltare
- 017 - Vânătoare, capturarea cu capcane a vânatului şi activităţi de servicii anexe vânătorii

nu pot fi incluse ca obiect de activitate a S.R.L. - D.
Gasesc aceste activitate la finantarea prin PNDR, si cu mai multi bani si mai putine conditiile. Uitativa aici!:[ link extern ] /