avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incasari in euro cu casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incasari in euro cu casa de marcat

Buna ziua,
Detin un SRL cu obiect de activitate transport international ocazional de persoane si conform regulamentului BNR am dreptul sa fac incasari in valuta. Pot sa dau bon fiscal in valuta (euro)? sau numai factura si chitanta.

Alte discuții în legătură

Incasari in valuta, este obligatorie casa de marcat? ileananistor ileananistor Buna ziua, Un SRL cu obiect de activitate transport international ocazional de persoane , iar conform regulamentului BNR are dreptul sa faca incasari in ... (vezi toată discuția)
Plata transport international csehalina csehalina Buna, am o intrebare, sper ca ma poate ajuta cineva, as vrea sa stiu daca un furnizor roman imi face un transport international de marfa, poate sa imi faca ... (vezi toată discuția)
Incasari in valuta barbutadddddddddddddd barbutadddddddddddddd Sunt un srl cu obiect de activitate organizari evenimente business in strainatate pentru clienti din Romania. As dori sa stiu daca facturile emise catre acesti ... (vezi toată discuția)