avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Hotarare definitiva
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Hotarare definitiva

Am legalizat o hotarire definitiva si irevocabila intr-un proces pentru stabilirea pensiei. Am depus un exemplar si la casa de pensii desi aveau hotarirea (in mai 2013) si desi hotarirea este din noiembrie 2012 nu s-a facut nici o modificare si mi s-a spus sa astept?!!
Ce se poate face in continuare ?
Multumesc anticipat persoanei care imi va raspunde.
Cel mai recent răspuns: NICUMATEI , utilizator 21:29, 4 Iulie 2013
Faceti o interventie aici:

[ link extern ]


In interventie,dati cat mai multe date despre dosar si casa locala de care apartineti.



Legea 263/2010

ART. 138

In aplicarea prevederilor prezentei legi, CNPP indeplineste, in principal, urmatoarele atributii:

a) indruma si controleaza modul de aplicare a dispozitiilor legale de catre casele teritoriale de pensii;


multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare pensie alexmedcom alexmedcom Sint pensionat anticipat in oct 2016. In 23.04.2017 am implinit 65 de ani si pensia mea vine tot diminuata de 10 luni. Ce pot face ca la memoriile mele nici ... (vezi toată discuția)
Casa de pensii Marius177 Marius177 Stimate doamna/domn , sunt pensionar si am obtinut o Hotrarare judecatoreasca definitiva si irevocabila a Tribunalului Bucuresti prin care , Casa de Pensii ... (vezi toată discuția)
Pensie bobys bobys Daca acum 3 luni de zile comisia centrala de contestatii bucuresti, la contestatia facuta de mine legata de luarea in calcul a salariului brut in perioada ... (vezi toată discuția)