Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Hotarare definitiva
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Hotarare definitiva

Am legalizat o hotarire definitiva si irevocabila intr-un proces pentru stabilirea pensiei. Am depus un exemplar si la casa de pensii desi aveau hotarirea (in mai 2013) si desi hotarirea este din noiembrie 2012 nu s-a facut nici o modificare si mi s-a spus sa astept?!!
Ce se poate face in continuare ?
Multumesc anticipat persoanei care imi va raspunde.
Faceti o interventie aici:

[ link extern ]

In interventie,dati cat mai multe date despre dosar si casa locala de care apartineti.

Legea 263/2010

ART. 138

In aplicarea prevederilor prezentei legi, CNPP indeplineste, in principal, urmatoarele atributii:

a) indruma si controleaza modul de aplicare a dispozitiilor legale de catre casele teritoriale de pensii;

multumesc