Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita bunuri comune
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita bunuri comune

buna ziua,se poate face executare pe o masina cumparata pe numele sotiei actuale care ii poarta numele fostului sot care are executare pe bunuri mobile si daca poate sa atace executarea silita pe motiv ca nu a fost in tara
Aspectul ca debitorul nu a fost in tara,nu constituie temei legal pentru a contesta executarea silita
Nu se intelege mai nimic.. cine e in executare silita si a cui e masina de care intrebati ?
Cum sa poarte sotia numele fostului sot ?
fostul sot e in executare silita masina e trecuta pe numele actualei sotii adica e recasatorit si isi iau bunuri doar pe numele sotiei actuale la fel si conturile le are pe numele actualei soti ,intrebarea este pot recupera si din ce este pe numele ei din moment ce poatra numele sotului dupa casatorie
Fostul sot al cui, al dvs ? Cine vrea sa-l execute silit, dvs ?
Deci dvs sunteti creditor, fostul sot al dvs s-a recasatorit si bunurile ce le cumpara sunt trecute pe numele sotiei ?
Puteti cere partajul bunurilor pt a executa silit cota fostului sot.
Ce sume aveti de recuperat, nu munceste sa-i puneti poprire pe salariu ?
iam facut proprire pe salariu pe conturi si pe bunuri mobile dar recuperez doar o treime din salar iar in conturi nu are nimic
si ce partaj se poate face daca suntem amindoi despartiti de citiva ani executarea e pentru o restanta din neplata pensiei
gi-jane2, moderator