avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Acte necesare frontiera
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Acte necesare frontiera

Salutari!

Daca vreau sa vin din Italia in Romania cu un autovehicul proprietatea unui cetatean italian, am nevoie de procura? Daca da, procura se poate face la orice notar italian sau trebuie facuta la Ambasada Romaniei. Daca e valabila cea facut la notar italian, am nevoie la intrarea in tara si de traducere?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: aniela 2 , utilizator 21:01, 19 Iulie 2013
Nu trebuie traducerea procurii este valabila cea facuta la notariat in italia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura specialã fãcutã în italia Geani_geani Geani_geani Sora mea este pemporar in Italia si am nevoie de o procura din partea ei pentru a o reprezenta la un proces. Este valabila procura facuta la un notar din ... (vezi toată discuția)
E valabila procura italiana fara apostila? motoc18 motoc18 prietenul meu este plecat in italia si ma lasat sa_i vand masina (vezi toată discuția)
Transcrierea documentelor in romania ftclaudia@yahoo.it ftclaudia@yahoo.it Buna ziua, sunt cetatean cu dubla cetatenie (roman-italian) fost casatorita in Italia cu cetatean italian in 2001 iar acum in posesul sentintei definitiva de ... (vezi toată discuția)