Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Acte necesare frontiera
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Acte necesare frontiera

Salutari!

Daca vreau sa vin din Italia in Romania cu un autovehicul proprietatea unui cetatean italian, am nevoie de procura? Daca da, procura se poate face la orice notar italian sau trebuie facuta la Ambasada Romaniei. Daca e valabila cea facut la notar italian, am nevoie la intrarea in tara si de traducere?

Va multumesc!
Nu trebuie traducerea procurii este valabila cea facuta la notariat in italia