Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... e valabila procura italiana fara apostila?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

e valabila procura italiana fara apostila?

prietenul meu este plecat in italia si ma lasat sa_i vand masina
Si ce anume doriti sa aflati? daca v-a intocmit si o procura , puteti proceda la vanzarea masinii/ Succes:)
Cu procura notariala , nu va fi nicio problema la vanzarea autoturismului.
[ link extern ]
Gasiti raspunsul la acest link!
B-)
Fetele nu au fost atente ...dvs vorbiti despre o procura data de prietenul dvs pe teritoriul italian!:D
MIHAI GRIGORE, Avocat
Daca procura a fost facuta in Italia , este necesar sa fie apostilata tradusa si legalizata........ scuze nu am fost f atenta
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
flipi a scris:

Daca procura a fost facuta in Italia , este necesar sa fie apostilata tradusa si legalizata........ scuze nu am fost f atenta

Hihihi ...te-am prins Flipi!=D>Vroiai sa spui supralegalizata?:P