avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... e valabila procura italiana fara apostila?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

e valabila procura italiana fara apostila?

prietenul meu este plecat in italia si ma lasat sa_i vand masina
Cel mai recent răspuns: sd2010 , utilizator 18:53, 14 Noiembrie 2010
Si ce anume doriti sa aflati? daca v-a intocmit si o procura , puteti proceda la vanzarea masinii/ Succes:)
Cu procura notariala , nu va fi nicio problema la vanzarea autoturismului.
[ link extern ]
Gasiti raspunsul la acest link!
B-)
Fetele nu au fost atente ...dvs vorbiti despre o procura data de prietenul dvs pe teritoriul italian!:D
Ultima modificare: Joi, 13 August 2009
MIHAI GRIGORE, Avocat
Daca procura a fost facuta in Italia , este necesar sa fie apostilata tradusa si legalizata........ scuze nu am fost f atenta
Ultima modificare: Joi, 13 August 2009
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
flipi a scris:

Daca procura a fost facuta in Italia , este necesar sa fie apostilata tradusa si legalizata........ scuze nu am fost f atenta

Hihihi ...te-am prins Flipi!=D>Vroiai sa spui supralegalizata?:P

Alte discuții în legătură

Acte eliberate in romania se pot traduce, legaliza si apostila la traducator, notar si la prefectura in italia? viola viola ACTELE ROMANILOR PREZENTI IN ITALIA POT FI TRADUSE DE TRADUCATOR AUTORIZAT IN ITALIA APOI LEGALIZATE, APOSTILATE DE NOTAR SI PREFECTURA DIN ITALIA? (vezi toată discuția)
Procura Dany.38 Dany.38 Buna ziua! As dori sa știu de ce o procura făcută in Italia la un avocat italian și apostilata nu este recunoscuta in Romania? Menționez ca procura este ... (vezi toată discuția)
Procura cu apostila din sua infojuridic infojuridic Buna ziua, Un caz in care vanzatorul are o procura cu apostila din SUA. Articolele sunt din legea notarilor 36/1995. Pe mine ma intereseaza daca: - ... (vezi toată discuția)